• Avatar 5

    ½

  • Avatar 4

    ½

  • Avatar 3

    ½

  • Avatar 2

    ½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The White Lotus

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • The Unholy

    ½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Songbird

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Life in a Year

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Hollywood

    ½

  • Extraction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★½