Igor Sales has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
Edit this entry  
11
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Zoku Owarimonogatari

Zoku Owarimonogatari

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★
Edit this entry  
23
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry