Sort by

Iglian has logged 378 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★½
Edit this entry  
29
The Prisoner of Second Avenue

The Prisoner of Second Avenue

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man from Laramie

The Man from Laramie

1955
×
★★★
Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Max My Love

Max My Love

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! Legend of the Phantosaur

Scooby-Doo! Legend of the Phantosaur

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★½
Edit this entry  
05
No Name on the Bullet

No Name on the Bullet

1959
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★★
Edit this entry  
02
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Slappy and the Stinkers

Slappy and the Stinkers

1998
×
★½
Edit this entry  
01
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Father Stu

Father Stu

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mister Roberts

Mister Roberts

1955
×
★★½
Edit this entry  
20
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Edit this entry