Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★
Edit this entry  
15
Balls of Fury

Balls of Fury

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Solomon Kane

Solomon Kane

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
9/11

9/11

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★
Edit this entry  
29
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Welcome Back, Mr. McDonald

Welcome Back, Mr. McDonald

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Stage Fright

Stage Fright

1950
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Joe's Apartment

Joe's Apartment

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I.Q.

I.Q.

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Love Liza

Love Liza

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Son

The Son

2022
×
★½
Edit this entry  
06
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★½
Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
JFK Revisited: Through the Looking Glass

JFK Revisited: Through the Looking Glass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Circus Maximus

Circus Maximus

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Satoshi Kon: The Illusionist

Satoshi Kon: The Illusionist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Adventures of Rocky & Bullwinkle

The Adventures of Rocky & Bullwinkle

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Give a Sucker an Even Break

Never Give a Sucker an Even Break

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★
Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Oink

Oink

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★
Edit this entry