Sort by
  • The Creator

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Air

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • And the King Said, What a Fantastic Machine

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Birth/Rebirth

    ★★★

  • Polite Society

    ★½

  • Missing

    ★★★

  • Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Civil War Saint

  • Strange World

    ★½

  • Stutz

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Aqua Teen Forever: Plantasm

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★

  • Amsterdam

    ★★★★

  • The Kings of the World

    ★★★★

  • Sanctuary

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Sick

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Sisu

  • No Bears

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • Pinocchio

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Blue Jean

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Piaffe

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • All Jacked Up and Full of Worms

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • A Wounded Fawn

    ★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Broker

    ★★★★½