• Pelé

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Dissident

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★

  • Long Shot

    ★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Bright

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★½