Sort by

Jasmine has logged 273 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Making The Witcher: Season 2

Making The Witcher: Season 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Diana Princess of Wales: a Celebration of a Life

Diana Princess of Wales: a Celebration of a Life

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Reply 1988

Reply 1988

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
True Beauty

True Beauty

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The King: Eternal Monarch

The King: Eternal Monarch

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
9/11 Firehouse

9/11 Firehouse

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
War Horse

War Horse

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry