Sort by

Ashley has logged 39 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Goose and the Gander

The Goose and the Gander

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Story of Temple Drake

The Story of Temple Drake

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Is My Life

This Is My Life

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast and Loose

Fast and Loose

1930
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solarbabies

Solarbabies

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Roller Boogie

Roller Boogie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Time Doesn't Stand Still

Time Doesn't Stand Still

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Every Sunday

Every Sunday

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Unholy Rollers

The Unholy Rollers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Women in the Night

Women in the Night

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Times of Bill Cunningham

The Times of Bill Cunningham

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The First Monday in May

The First Monday in May

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Chair

The Chair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry