• House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Being James Bond

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Cherry

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • After Love

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½