Sort by

scott has logged 19 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ground Beneath My Feet

The Ground Beneath My Feet

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Schemers

Schemers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Warsaw by Night

Warsaw by Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Graduation

Graduation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry