• Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Puparia

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • K-12

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★