idkpatricia has logged 111 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Class Rank

Class Rank

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Anastasia

Anastasia

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Talaash

Talaash

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Justin Bieber: Never Say Never

Justin Bieber: Never Say Never

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
½
Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fractured

Fractured

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ja'mie: Private School Girl

Ja'mie: Private School Girl

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bandslam

Bandslam

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
21 & Over

21 & Over

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sinister

Sinister

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
Edit this entry