• Station Eleven

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Good on Paper

    ½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Cherry

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Downfalls High

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Eli

    ½

  • Fractured

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★