• Escape from L.A.

    ★★★½

  • Escape from New York

    ★★★★

  • Cure

    ★★★

  • Altered States

    ★★★½

  • The Hitcher

    ★★★½

  • Clue

    ★★★½

  • For a Few Dollars More

    ★★★★

  • A Fistful of Dollars

    ★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • About Time

    ★★★★

  • The Fog

    ★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • They Live

    ★★★★★

  • if....

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Frankenweenie

    ★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½