Sort by

Idan has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Candidate

The Candidate

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pavement

The Pavement

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Creep

Creep

2014
×
★★
Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ajami

Ajami

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Scarface

Scarface

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Monster House

Monster House

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry