Paul has logged 207 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
Edit this entry  
20
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
Edit this entry  
20
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★
Edit this entry  
19
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
19
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
Edit this entry  
19
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Edit this entry  
18
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Edit this entry  
12
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Edit this entry  
05
Midway

Midway

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Oak

The Oak

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Aferim!

Aferim!

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder

Wonder

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Indecency

Indecency

2019
×
Edit this entry  
25
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Chernobyl 1986

Chernobyl 1986

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Edit this entry  
23
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The World of Stainboy

The World of Stainboy

2000
×
★½
Edit this entry  
16
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
Doctor of Doom

Doctor of Doom

1979
×
★½
Edit this entry  
16
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Saw

Saw

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
04
The Jungle Book 2

The Jungle Book 2

2003
×
★½
Edit this entry  
04
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★½
Edit this entry  
24
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cool World

Cool World

1992
×
★½
Edit this entry  
21
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry