• Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jolt

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Extraction

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Shaft

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Sadako

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Critters Attack!

  • I Spit on Your Grave: Déjà Vu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Dumbo

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★