Sort by

river has logged 231 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Strangers from Hell

Strangers from Hell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fort Bliss

Fort Bliss

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Making of The Walking Dead

The Making of The Walking Dead

2010
×
Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry