Sort by

Jose has logged 30 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hello Again

Hello Again

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children of Darkness

Children of Darkness

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Never Dies

Love Never Dies

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry