audrey horne has logged 169 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stepfather 2

Stepfather 2

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Public

The Public

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little

Little

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry