Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
Edit this entry  
11
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Society

Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
Edit this entry  
29
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
½
Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Gattaca

Gattaca

1997
×
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
14
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
Edit this entry  
12
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★
Edit this entry  
10
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
02
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★
Edit this entry  
28
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Manic

Manic

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
22
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry