• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

  • The Woman in the Window

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Black Box

    ★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Binge

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★½

  • An American Pickle

    ★★