Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Framing John DeLorean

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★