Sort by

Ibrahim has logged 139 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mosul

Mosul

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Voice of Silence

Voice of Silence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
New Trial

New Trial

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Man Standing Next

The Man Standing Next

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ludo

Ludo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sheep Without a Shepherd

Sheep Without a Shepherd

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dil Bechara

Dil Bechara

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry