• Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • One Second

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★★

  • Oudah

  • Senses

  • The abyss

    ½

  • Morning smoke

  • Exit 5

    ½

  • The Dance of Olive Trees in the Wind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Earth and Blood

    ★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • Apples

    ★★★★½

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★½

  • The New Pope

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Better Days

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Scales

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Last Visit

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★½

  • The Traitor

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Olla

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • Kingdom

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Son of Sidra

  • The Color of The Soul

    ★★★½

  • Curtain

  • Maryam

  • Swan Song

    ★★★★½

  • Painting

  • The Rat

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.2 First Guardian

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★½

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★