Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • My Father's Dragon

    ★★★½

  • Till

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★

  • Saint Omer

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • White Noise

    ★½

  • TÁR

    ★★★

  • Stonewalling

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Parallel

  • Our Lady of the Chinese Shop

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★½

  • Hidden Letters

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★½

  • Close

    ★★★★

  • Tori and Lokita

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★½

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • Spring Roll Dream

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • This House

    ★★★★★

  • Alcarràs

    ★★★★

  • Return to Dust

    ★★★★

  • Coma

    ★★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Inventing Anna

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Nanny

    ★★★

  • Living

    ★★½

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Actress

  • The Afterlight

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Happening

    ★★★★½

  • True Things

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room