Sort by

iana has logged 46 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hush!

Hush!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Da Capo

Da Capo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hush!

Hush!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Drudgery Train

The Drudgery Train

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Stowaway

Stowaway

2021
×
Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Invictus

Invictus

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Surge

Surge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bombay Rose

Bombay Rose

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Voice of Silence

Voice of Silence

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
Edit this entry  
16
Moxie

Moxie

2021
×
Read other review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
All About the Benjamins

All About the Benjamins

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Edit this entry  
07
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read other review Edit this entry  
03
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
Edit this entry  
02
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2012
×
★★★½
Edit this entry