iana has logged 37 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Funny Games

Funny Games

1997
×
Edit this entry  
26
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
24
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Teacher

A Teacher

2020
×
Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Quake

The Quake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Casper

Casper

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casper

Casper

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
06
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Falling

The Falling

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry