Sort by

iana has logged 31 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let Yourself Go

Let Yourself Go

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Slam

Slam

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
The Solitude of Prime Numbers

The Solitude of Prime Numbers

2010
×
★½
Edit this entry  
22
Ricordi?

Ricordi?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trust

Trust

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Don't Be Bad

Don't Be Bad

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Every Blessed Day

Every Blessed Day

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
There Is a Light

There Is a Light

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Relic

Relic

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
October Sky

October Sky

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Hard

Get Hard

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry