iana has logged 41 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Taking Stock

Taking Stock

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beats

Beats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Papi Chulo

Papi Chulo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wavelength

Wavelength

1967
×
Read the review Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Was

The Was

2016
×
Edit this entry  
14
A Movie

A Movie

1958
×
Edit this entry  
13
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Trotsky

The Trotsky

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry