Sort by

iana has logged 47 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Inferno

Inferno

2016
×
Edit this entry  
26
Fences

Fences

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ouija

Ouija

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Detour

Detour

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★
Edit this entry  
21
XX

XX

2017
×
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Neruda

Neruda

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
07
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
One & Two

One & Two

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry