Sort by

iana has logged 567 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lemon

Lemon

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Film Socialisme

Film Socialisme

2010
×
Edit this entry  
18
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Women Who Kill

Women Who Kill

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Riddles of the Sphinx

Riddles of the Sphinx

1977
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Edit this entry  
07
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jane

Jane

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry