• Guns Akimbo

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Gringo

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Beast

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Daniel Tosh: People Pleaser

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Hush

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Last Days of Coney Island

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★★½

  • King Candy

    ★★★★½

  • Cool Cat Saves the Kids

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Dirties

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★★½