Sort by

Vishwas has logged 39 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Valet

The Valet

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Sexual Chronicles of a French Family

Sexual Chronicles of a French Family

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Anarchy Parlor

Anarchy Parlor

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Deviant

Deviant

2017
×
½
Edit this entry  
26
Pulimurugan

Pulimurugan

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Ugramm

Ugramm

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Maanagaram

Maanagaram

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lekh

Lekh

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Galwakdi

Galwakdi

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Stargate

Stargate

1994
×
★★½
Edit this entry  
14
The Burning Plain

The Burning Plain

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Sumit Sourav: Vansh Ka Naash

Sumit Sourav: Vansh Ka Naash

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Thar

Thar

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beast

Beast

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
Edit this entry  
09
The Getaway King

The Getaway King

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Saani Kaayidham

Saani Kaayidham

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cheeky

Cheeky

2000
×
★★½
Edit this entry  
06
All the Real Girls

All the Real Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bhajjo Veero Ve

Bhajjo Veero Ve

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Radhe Shyam

Radhe Shyam

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Zone

The Zone

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★½
Edit this entry  
01
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Edit this entry  
01
The Taming of the Shrewd

The Taming of the Shrewd

2022
×
½
Edit this entry  
01
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
Read the review Edit this entry