Vishwas has logged 31 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Girl Lost

Girl Lost

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
From the Land of the Moon

From the Land of the Moon

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sadak 2

Sadak 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
In This Gray Place

In This Gray Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
Class of '83

Class of '83

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Tesla

Tesla

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Lootcase

Lootcase

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Khuda Haafiz

Khuda Haafiz

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After Her

After Her

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pareeksha

Pareeksha

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Yaara

Yaara

2020
×
★★
Edit this entry