Vishwas has logged 327 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wicker Park

Wicker Park

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unpaused

Unpaused

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Point Blank

Point Blank

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Disorder

Disorder

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ludo

Ludo

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chhalaang

Chhalaang

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three

Three

2010
×
★★
Edit this entry  
09
Ginny Weds Sunny

Ginny Weds Sunny

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Humiliated

The Humiliated

1999
×
★★½
Edit this entry  
08
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★½
Edit this entry  
07
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bahut Hua Sammaan

Bahut Hua Sammaan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Khaali Peeli

Khaali Peeli

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Serious Men

Serious Men

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Henry & June

Henry & June

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Feedback

Feedback

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Other Side of the Bed

The Other Side of the Bed

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Ken Park

Ken Park

2002
×
★★★
Edit this entry