Gus has logged 42 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kusama : Infinity

Kusama : Infinity

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gunfight at the O.K. Corral

Gunfight at the O.K. Corral

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Liyana

Liyana

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gigi

Gigi

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Weekends

Weekends

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Grandpa Walrus

Grandpa Walrus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bilby

Bilby

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Age of Sail

Age of Sail

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry