Sort by

Gus has logged 26 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Warlock

Warlock

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brave One

The Brave One

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ritual

The Ritual

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Breaking2

Breaking2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★½
Edit this entry  
11
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry