Sort by

Gus has logged 32 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oklahoma City

Oklahoma City

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Five Obstructions

The Five Obstructions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Homeland: Iraq Year Zero

Homeland: Iraq Year Zero

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dislocation Blues

Dislocation Blues

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wherever You Go, There We Are

Wherever You Go, There We Are

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry