Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Rock Hudson: All That Heaven Allowed

Rock Hudson: All That Heaven Allowed

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I'm a Virgo

I'm a Virgo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Ringers

Dead Ringers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ein Sof

Ein Sof

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
The Long Walk

The Long Walk

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
De Humani Corporis Fabrica

De Humani Corporis Fabrica

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wham!

Wham!

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Poison

Poison

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
This is Financial Advice

This is Financial Advice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stan Lee

Stan Lee

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry