Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Turistas

Turistas

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Malena

Malena

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Others

The Others

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Mahogany

Mahogany

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry