Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Maestro

Maestro

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Thriller 40

Thriller 40

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Who: Wild Blue Yonder

Doctor Who: Wild Blue Yonder

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Mutt

Mutt

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Earth Mama

Earth Mama

2023
×
Edit this entry  
01
The Pacific

The Pacific

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Faraway Downs

Faraway Downs

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Somewhere

Somewhere

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
Wish

Wish

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon

Napoleon

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
The Old Oak

The Old Oak

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Albert Brooks: Defending My Life

Albert Brooks: Defending My Life

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
A Spot for Frog

A Spot for Frog

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Summer Qamp

Summer Qamp

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Marvels

The Marvels

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Foe

Foe

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
Bring Him to Me

Bring Him to Me

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Road Trip

Road Trip

2000
×
Read the review Edit this entry