Sort by

jm. has logged 22 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shadows

Shadows

2000
×
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry