Sort by

I_like_movies99 has logged 164 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Brave

Brave

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry