Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Bean

Bean

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
Edit this entry  
12
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★
Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Alkhallat+

Alkhallat+

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Amateur

Amateur

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
King of New York

King of New York

1990
×
★★½
Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cellular

Cellular

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
10
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★
Edit this entry  
31
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hata La Yatir Al Dokhan

Hata La Yatir Al Dokhan

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
John Q

John Q

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
For Zeko

For Zeko

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry