i_fhxd has logged 224 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Interrogation

Interrogation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Seisaku's Wife

Seisaku's Wife

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Elephant God

The Elephant God

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Feathers

Feathers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Zawal

Zawal

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Space Woman

Space Woman

2021
×
★½
Edit this entry  
12
New Abnormal

New Abnormal

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Lovesick in the West Bank

Lovesick in the West Bank

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Last Day of Sun

Last Day of Sun

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
All the Crows in the World

All the Crows in the World

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
As in Heaven

As in Heaven

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Huda's Salon

Huda's Salon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lumière!

Lumière!

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
A Raisin in the Sun

A Raisin in the Sun

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Edit this entry  
23
The Nightingale's Prayer

The Nightingale's Prayer

1959
×
★★★★
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Saragossa Manuscript

The Saragossa Manuscript

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
08
District 9

District 9

2009
×
★★
Edit this entry  
05
Welcome Back, Mr. McDonald

Welcome Back, Mr. McDonald

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boy

Boy

1969
×
★★★½
Edit this entry  
11
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★
Edit this entry