Dave has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry