Sort by

oran has logged 247 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
BLUE EYE SAMURAI

BLUE EYE SAMURAI

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rubber's Lover

Rubber's Lover

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Depression Focus Please

Depression Focus Please

1984
×
Edit this entry  
27
She Puppet

She Puppet

2001
×
Edit this entry  
27
Rubber Johnny

Rubber Johnny

2005
×
Edit this entry  
25
Molester's Train: Dirty Behavior

Molester's Train: Dirty Behavior

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Temptation of the Mask

Temptation of the Mask

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Glamorous Life of Sachiko Hanai

The Glamorous Life of Sachiko Hanai

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Four Lions

Four Lions

2010
×
Edit this entry  
04
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
Edit this entry  
29
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Edit this entry  
28
Muscle

Muscle

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gerorisuto

Gerorisuto

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Book of Life

The Book of Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gmod Stream

The Gmod Stream

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Women in Revolt

Women in Revolt

1971
×
Read the review Edit this entry  
01
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
The Swan

The Swan

2023
×
★★
Edit this entry  
01
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Morning Schedule

The Morning Schedule

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Water Was So Clear

The Water Was So Clear

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Peep

Peep "TV" Show

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★
Edit this entry  
14
The Brotherhood

The Brotherhood

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ritual

Ritual

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rave Macbeth

Rave Macbeth

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
Read the review Edit this entry