Sort by

hustlerss has logged 29 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Song to Song

Song to Song

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Work It

Work It

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Getaway

Getaway

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry