Sort by

Hunter has logged 38 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★½
Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Edit this entry  
22
The Prey

The Prey

1983
×
★★½
Edit this entry  
21
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Body Count

Body Count

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
Schizoid

Schizoid

1980
×
★★½
Edit this entry  
15
Savage Weekend

Savage Weekend

1979
×
★★½
Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The House That Cried Murder

The House That Cried Murder

1973
×
★★★
Edit this entry  
11
The Case of the Scorpion's Tail

The Case of the Scorpion's Tail

1971
×
★★★
Edit this entry  
10
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
06
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
Mako: The Jaws of Death

Mako: The Jaws of Death

1976
×
★★½
Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dark August

Dark August

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Child

The Child

1977
×
★★★
Edit this entry  
03
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★½
Edit this entry  
02
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★½
Edit this entry  
01
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
★★
Edit this entry